Alternatif Bank Perakende ve Kurumsal-Ticari Bankacılık alanındaki ürünleri ile müşterilerine en uygun çözümleri sunan ve 24 yılını geride bırakan ABank, ürün ve hizmet yelpazesini genişleterek sektördeki pazar payını artırmayı hedefliyor. http://www.alternatifbank.com.tr/

ABank’lılar Empati Kurdu

« Geri
|

ABank’lılar Empati Kurdu

ABank çalışanlarının bölümler arası iş yapış biçimleriyle ilgili empati kurabilmesi adına farklı bir proje gerçekleştirdi. “Hep Birlikte Tek Bir Hedefe” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte Ticari Bankacılık ile Kredi Tahsis bölümleri bir araya geldi.

Intercontinental Otel’deki takım aktivitesiyle, banka içinde birbirleriyle kişisel olarak doğrudan çalışmayan ancak dolaylı olarak pek çok işlemi karşılıklı gerçekleştiren iki bölümün birbirlerini daha yakından tanımaları, banka içi dinamiklerin daha iyi oluşması amaçlandı.

Etkinlikte takım çalışmasını geliştirmek amacıyla bir duvar üzerinde bir noktadan diğer noktaya birbirinden farklı malzemelerle bir yol inşa ederek gitmeyi amaçlayan bir oyun oynandı. Oyunun sonunda 6 farklı takımın bağımsız bir şekilde çalışarak oluşturduğu duvarların bir araya geldiğinde aynı hedefe ulaşılabildiği gösterildi.

Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mete Hakan Güner, toplantı sonrasında yaptığı konuşmada her ne kadar ayrı bölümler olsalar da tüm ekiplerin ABank için çalıştığını vurgulayarak “Birbirimizin yaptığı işleri tam anlamıyla bilemeyebiliriz. Ama aynı amaç için çalışıyoruz. Bu amacı gerçekleştirirken birbirimizi daha iyi tanıyarak ve diğer bölümlerle empati kurarak hedeflerimize ulaşacağız.” dedi. Kredi Tahsisten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Songül de takım olarak çalışmanın herkesin görevi olduğunu ve bu şekilde başarıya ulaşabileceklerini söyledi.

İlgili Görseller