Veeam Modern veri merkezleri için kesintisiz veri koruma sağlayarak yenilikçi çözümler sunar http://www.veeam.com/tr/

Yeni ürünle bulut ve şirket içindeki Linux sunuculara erişilebilirlik

« Geri
|

Veeam’in son ÜCRETSİZ ürünü yeni Veeam Backup™ for Linux, buluttaki ve şirket içindeki Linux sunucular için erişilebilirlik sağlıyor

Linux’a özel kullanımı kolay, bağımsız çalışan ürün, Linux sunucunun açık bulutta ya da şirket içinde olmasına bakmaksızın erişilebilirliğini garantilemek için tasarlandı. 

Las Vegas, NV: VeeamON 2015 Etkinliği – 29 Ekim 2015:  Modern veri merkezlerinin kesintisiz çalışabilmesi için yenilikçi çözümler sunan Veeam® Software’in duyurduğu Veeam Backup™ for Linux ürünü, şirket içinde hala çalışmakta olan birkaç fiziksel Linux sunucusunun yanı sıra açık bulutta çalışan Linux sunuculara yedekleme ve koruma sunan ve bağımsız çalışan bir üründür. Müşteriler bu aracı bağlantısız bulut durumlarını yedeklemek ve onları şirket içinde tekrardan eski haline getirmek ya da şirket içinde yedekleyip bulutta eski haline getirmek için kullanabilirler.

Linux, bulut için kurtarıcı bir çözüm olmaya devam ediyor. Şirketlerin yüzde 75’i Linux’u ana bulut platformu olarak kullandıklarını söylüyor.* Var olan çözümler çoğu zaman uygulama için manüel bir sürece ihtiyaç duyuyor ya da karmaşık ve pahalı. Bu yüzden de bu, Linux sunucuların birçoğunun risk altında olması anlamına geliyor. 

Veeam’in Ürün Stratejisi Başkan Yardımcısı Doug Hazelman Linux sunucularının yedeklenmesi ve kurtarılmasının genelde karmaşık ve pahalı bir süreç olduğunu, çoğu zaman da manüel bir müdahaleye ya da BT yöneticisinin zamanının büyük bir çoğunluğunu harcamasına yol açtığını söyleyerek sözlerine şöyle devam ediyor: “Dahası hibrit bulutun giderek bir sektör standardı haline gelmesi ve şirketlerin daha fazla iş yükünü açık bulut üzerinde çalıştırmak istemesi sonucunda açık bulut sunucu aşamalarının yedeklenmiş olması ve kolaylıkla ve hızlı bir şekilde kurtarılması, erişilebilirliği garantilerken çalışma sırasında meydana gelebilecek sorunların da önüne geçiyor. Veeam topluluğu Linux bulut durumlarının erişilebilirliğini garantileyecek ve nerede olursa olsun kurtarabilecek, kullanımı kolay bir araç konusunda bizi sıkıştırıyordu. Sadece bu talebi yerine getirmekle kalmadık aynı zamanda BT topluluğunun gerçek problemlerini çözecek ücretsiz bir aracı da Veeam ürün portföyüne ekledik.”

Veeam Backup for Linux, bağımsız bir araç olmasının yanında aşağıdaki faydaları da kullanıcılara sağlıyor: 

       İstenen yerde yedekleme: Bulutta ya da şirkette olsun Linux’un çalıştığı her durumda yedekleme.

       Esnek kurtarma: Ayrı bulut aşamalarının yedeklemelerinin şirket içinde düzeltilmesi ya da şirket içindeki yedeklemelerin bulutta düzeltilmesi şeklinde çalışır.

       Veeam Backup & Replicationv9 ile entegrasyon: Hedef lokasyonlar olarak Veeam yedekleme havuzlarının tüm avantajlarına sahiptir; parçalı kurtarma içinde var olan Veeam Backup & Replication yetkinliklerini kullanır. 

Veeam Backup for Linux’un kapalı beta versiyonu 2016’nın ilk yarısında “ilk gelen önceliği alır” mantığında sunulacak. Beta koduna erişecek ilklerin arasında olmak için: http://go.veeam.com/linux-temp.html.

Veeam Availability Suite v9 hakkında daha geniş bilgi ve erişilebilirlik çözümlerindeki güncellemelere ulaşmak için http://go.veeam.com/v9-tr
İlgili Görseller