ODTÜ Kuzey Kıbrıs ODTÜ KKK, TC ve KKTC'nin daveti üzerine başlatılan bir yükseköğretim projesidir. ODTÜ KKK’nın eğitim kalitesi, 50 yıllık birikime sahip ODTÜ tarafından garanti edilmekte, mezunlarına uluslararası düzeyde kabul gören ODTÜ diploması verilmektedir. http://kkk.odtu.edu.tr/

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Yeni Öğrencileriyle Tanıştı

« Geri
|

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Yeni Öğrencileriyle Tanıştı

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu 11. Akademik yılında, bu yıl Kampus’ta ilk yılı olacak öğrencilerine kampusu ve olanaklarını, kampus içi sosyal yaşamı ve KKTC’yi tanıtmak, öğrencilerin uyum süreçlerinde onları desteklemek amacıyla hazırladığı Oryantasyon Programı’nı tamamlayarak yeni öğrencileriyle tanıştı. Oryantasyon Programı süresince öğrenciler, kendileri için düzenlenen çeşitli sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere katıldılar, hocaları, kampus çalışanları ve yeni arkadaşlarıyla tanışıp kaynaştılar.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nun deneyimli öğrencileri arasından seçilmiş Oryantasyon Liderlerinin eşlik ettiği program boyunca yeni öğrencilerin ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu ve kampus yaşamı hakkında tüm sorularına açıklık getirildi. Öğrenciler, oryantasyon liderleri ve kampus çalışanlarının birlikte yaptıkları kahvaltının ardından öğrenci toplulukları ve İngilizce Hazırlık programı ile ilgili bilgilendirildiler. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nun bulunduğu Güzelyurt’a da bir gezi turu düzenlenirken, öğrenciler kampus içindeki spor olanaklarını da yerinde deneyimlediler. Farklı öğrenci topluluklarının sergilediği oyun ve konserlerle renklenen oryantasyon programı KKTC’yi tanıtan gezi programları ile sona erdi.
İlgili Görseller