Trend Micro Veri güvenliğinde dünya lideri Japon firma. http://www.trendmicro.com.tr/

Trend Micro Gartner Magic Quadrant 2016’da yine lider

« Geri
|

Trend Micro Gartner Magic Quadrant 2016’da yine lider

 Trend Micro, Gartner 2016 Magic Quadrant  Uç Nokta Güvenlik Platformları raporunda lider olarak yer aldı.

Veri güvenliğinde küresel çözüm sağlayıcı Trend Micro, Gartner’ın Uç Nokta Güvenlik Platformları için Magic Quadrant[1] sıralamasında ‘Liderler’ kategorisinde yer aldı. Yapılan sıralama ise uç nokta ve sunucuları koruyan EPP’lerin (Endpoint Protection Platforms) “Uygulanabilme Yeteneği” ve “En İleri Vizyon” kıstasları üzerinden belirlendi.  2002 yılından beri Gartner tarafından kurumsal veri güvenliğinde lider olarak nitelendirilen Trend Micro, bu yıl da En İleri Vizyon alanında açık ara lider olarak konumlandı.[2]

Trend Micro Satış Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu İdari Başkan Yardımcısı Kevin Simzer konuyla ilgili şunları söyledi: “Gittikçe karmaşıklaşan ve evrim geçiren tehditlere karşı kurumların süreçlerinin aksamadan devam edebilmesi için tamamlayıcı ve gelecek nesil uç nokta korumasını gündemimizde ilk sıraya aldık. Hibrit, bulut ya da yerinde kurulum fark etmeksizin, Trend Micro olarak uç nokta çözümlerimizin, kullanıcılarımızın iş süreçlerindeki ihtiyaçlarına uygunluğunu kanıtlıyoruz. Gartner’ın Magic Quadrant sıralaması bu konudaki başarılı çalışmalarımızı desteklemekle kalmıyor aynı zamanda gelecekte karşılaşılabilecek karmaşık süreçleri adresleyebilme yetkinliğimizi de kanıtlıyor”.

Trend Micro’nun uç nokta güvenlik çözümleri, işletmeler için her türlü cihaz ve uygulama üzerinde hibrit, bulut ve fiziksel ortamları koruyacak yeteneğe sahip kapsamlı bir tehdit koruması ve veri güvenliği sağlıyor. Bu sayede işletmelerin iş itibarını korurken uygunluğunu da garanti ediyor. Sahip oldukları sade arayüzle çok katmanlı ve gerçek zamanlı tehdit zekası sunan ürünler, işletmelerin günümüzde maruz kalabilecekleri tehditleri rahatlıkla karşılayabilmek için eşsiz ve özel bir şekilde pozisyonlanıyorlar.

Mevcut yönetim süreçlerinde gelişim ve sadeleşmeyi sağlayan Trend Micro çözümleri, aynı zamanda farklı işletim sistemleri ve uygulamalar üzerinde bulunan ağdaki bağlı savunma mekanizmaları, sunucular ve uç noktalar için merkezi kontrol sistemi ve takip edilebilirlik de sunuyorlar.

Trend Micro uç nokta güvenlik çözümleri ve Uç Nokta Güvenlik Platformları için Magic Quadrant raporu hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

https://resources.trendmicro.com/Gartner-Magic-Quadrant-Endpoints.html.[1] Gartner “Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms” by Peter Firstbrook, Eric Ouellet, 1 Şubat 2016.

[2] Trend Micro, Uç Nokta Güvenliği Magic Quadrant ve Kurumsal Antivirüs Magic Quadrant alanlarında Leaders Quadrant kategorisinde yer aldı.