ODTÜ Kuzey Kıbrıs ODTÜ KKK, TC ve KKTC'nin daveti üzerine başlatılan bir yükseköğretim projesidir. ODTÜ KKK’nın eğitim kalitesi, 50 yıllık birikime sahip ODTÜ tarafından garanti edilmekte, mezunlarına uluslararası düzeyde kabul gören ODTÜ diploması verilmektedir. http://kkk.odtu.edu.tr/

Çukurova’dan KKTC’ye Bisiklet Yolu

« Geri
|

Çukurova’dan KKTC’ye bisiklet yolu

ODTÜ Kıbrıs ve Çukurova Üniversitesi’nden bisiklete gönül vermiş öğrenciler KKTC’nin güzelliklerini görmek için pedal bastılar.  Sporun uyuşturucu, doping, alkol, sigara, hareketsizlik ve kötü alışkanlıklarla mücadele etmede ne kadar önemli olduğuna dikkat çektiler.

ODTÜ Kıbrıs, öğrencilerin kariyerlerinde başarılı olmaları için iyi eğitim almalarının yanında sportif ve kültürel aktivitelerle de ilgilenmeleri konusunda destek olmaya devam ediyor.   

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Rektörü Prof. Dr. Turgut Tümer’in davetiyle KKTC’ye gelen Çukurova Üniversitesi öğrencileri ve gençlerin bisiklet sporuna yönlendirilmesi ve yetiştirilmesi amacıyla kurulan Adana Bisiklet Topluluğu Spor Kulübü Derneği (ABİT) üyeleri üniversitede bisiklet sporuna ilgi duyan öğrencilerle bir araya geldi. Bu etkinlik dolayısıyla gelenler kendilerine bu kadar yakın ve bisiklet sporu için çok uygun parkurlara sahip KKTC’yi yakında tanıma fırsatına sahip oldular. Bunun dışında Çukurova Üniversitesi ve ODTÜ Kıbrıs öğrencileri arasında gerçekleşen bilgi alışverişi sayesinde önümüzdeki dönemlerde bu tür etkinliklerin karşılıklı olarak gerçekleştirilmesi konusunda adımlar atıldı. Sporun uyuşturucu, doping, alkol, sigara, hareketsizlik ve kötü alışkanlıklarla mücadele etmede ne kadar önemli olduğunun da konuşulduğu etkinliğe ileriki zamanlarda diğer üniversitelerin de davet edilerek hem geleneksel hem de uluslararası hale getirilebileceği konuşuldu.

İlgili Görseller