ODTÜ Kuzey Kıbrıs ODTÜ KKK, TC ve KKTC'nin daveti üzerine başlatılan bir yükseköğretim projesidir. ODTÜ KKK’nın eğitim kalitesi, 50 yıllık birikime sahip ODTÜ tarafından garanti edilmekte, mezunlarına uluslararası düzeyde kabul gören ODTÜ diploması verilmektedir. http://kkk.odtu.edu.tr/

BÖTE Kurultayı’nda, ODTܒye ödül

« Geri
|

BÖTE Kurultayı’nda, ODTÜ’ye ödül

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu öğrencisi, 10. Ulusal BÖTE Kurultayı kapsamında düzenlenen yarışmada “BÖTE Mezunu Kimdir?” konulu tasarımıyla, afiş tasarımı kategorisinde birincilik ödülü aldı.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitmenliği öğrencisi Aykut Türe, bu yıl Kocaeli Sabancı Kültür Merkezinde düzenlenen 10. Ulusal BÖTE (Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi) Kurultayı’nda, Afiş Tasarımı kategorisinde 39 proje ve 192 katılımcı arasından birinci oldu.

Amacı, Türkiye'de ve Kıbrıs'ta bulunan BÖTE (Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi) öğrencileri arasında birlik oluşturmak ve sorunları çözmek olan Ulusal BÖTE Kurultayı’na katılan öğrenciler, aynı zamanda web sayfası, eğitsel yazılım, mobil teknolojileri, eğitsel oyun, afiş ve eğitsel video kategorilerinde proje geliştirip bunları sergileyerek yarıştılar.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu öğrencisi ve aynı zamanda Kampusun BÖTE Topluluğu Başkan Yardımcısı olan Aykut Türe, afiş kategorisinde “BÖTE Mezunu Kimdir?” adlı projeyle birincilik ödülü aldı.

BÖTE Mezunu bir öğrencinin sahip olduğu bilgisayar ve öğretim teknolojileri eğitmenliği, tasarımcılık, yazılım uzmanlığı, ağ yöneticiliği ve bilgi bilişim merkezi uzmanlığı gibi yetkinlikler, ödül alan afişin içeriğinde vurgulanmaktadır.

İlgili Görseller