ODTÜ Kuzey Kıbrıs ODTÜ KKK, TC ve KKTC'nin daveti üzerine başlatılan bir yükseköğretim projesidir. ODTÜ KKK’nın eğitim kalitesi, 50 yıllık birikime sahip ODTÜ tarafından garanti edilmekte, mezunlarına uluslararası düzeyde kabul gören ODTÜ diploması verilmektedir. http://kkk.odtu.edu.tr/

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nda Bahar Coşkusu

« Geri
|

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nda

Bahar Coşkusu

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu 9. Bahar Şenliği büyük bir coşkuyla kutlandı. Şenliğin bu yılki konukları arasında yer alan ünlü DJ Nicola Fasano ise büyük ilgi çekti.

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Bahar Şenliği aktivitelerinde açılış,ünlü DJ Nicola Fasano ile yapıldı. Öğrenci topluluklarının aktiviteleri ile de şenlik boyunca renkli görüntüler ortaya çıktı.Şenlikte yer alan İstanbullu etnik müzik grubu Light in Babylon ve TAME konserleri ile eğlence zirveye taşındı.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Öğrenci Topluluklarının düzenlediği etkinliklerde öğrenciler birçok sürprizle karşılaştılar.Sanat, spor ve kültürel faaliyetlere katıldılar. Şenlik kapsamında düzenlenen paintball turnuvası daöğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.Kampüsteki hayvan severler tarafından düzenlenen kermes de şenliğin ilgi çeken etkinliklerindendi. Şenliğin ilk günü dünyaca ünlü DJ Nicola Fasano’nun konseri ve sonrasında düzenlenen after party ile sona erdi.

Şenliğin ikinci gününde ise amatör grupların verdiği konserlerle birlikte yine öğrenci kulüplerinin düzenlediği yarışma ve etkinlikler şenliğe renk kattı. Dalış dersleri, T-shirt boyama, hazine avı, Cupcake süsleme, tırmanış ve bilgi yarışmaları düzenlendi. Şenlik kapsamında bu sene Sinema Topluluğu tarafından Begesel Film Günleri etkinliği düzenlendi. Kaybedebilme Kabiliyeti, Herkes Uyurken, Tepecik Hayal Okulu isimli belgesel gösterimlerinin ardından belgesellerin yönetmenleriyle söyleşi gerçekleştirildi.

Şenliğin akşam saatlerinde İstanbul’da Sokak müzisyeni olarak başladıkları müzik yolculuklarına büyük bir hayran kitlesi kazanarak devam eden etnik müzik grubu Light in Babylon, bir konser verdi. Şenlik, DDR, COSY Band ve TAME’in verdiği konserlerle tamamlandı.

İlgili Görseller