Veeam Modern veri merkezleri için kesintisiz veri koruma sağlayarak yenilikçi çözümler sunar http://www.veeam.com/tr/

Veeam 2016 Magic Quadrantı’nın Liderler Quadrantında Yer Aldı

« Geri
|

Veeam Gartner’ın veri merkezi yedekleme ve kurtarma yazılımlarını değerlendirdiği 2016 Magic Quadrantı’nın Liderler Quadrantı’nda yer aldı

 Değerlendirme; vizyonun eksiksizliğine ve uygulama yetkinliğine göre yapılıyor

Şirketlerin kesintisiz çalışabilmesine yönelik çözümlerin yenilikçi tedarikçisi Veeam® Software Gartner’ın Haziran 2016 Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Yazılımı Magic Quadrantı’nın Liderler quadrantında yer aldığını duyurdu.

2016 "Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Yazılımı Magic Quadrantı” 2015 Haziran ayında yayınlanan “Şirketlere Yönelik Yedekleme Yazılımı ve Entegre Edilmiş Cihazlar Magic Quadrantı”nın yeniden değerlendirilmiş ve güncellenmiş halidir. Yeniden isimlendirilen Magic Quadrant ve güncellenmiş pazar kriterleri, Gartner’ın veri merkezi personeli tarafından yönetilen, veri merkezi iş yüklerini koruyan ortanın üstü ve büyük şirketler için yedekleme ve kurtarma yazılımının üzerine daha fazla odaklanılması yönündeki müşteri taleplerine bir cevabıdır.

İsteyen herkesin 193.000 müşteri ve 39.000 iş ortağına dilediği soruyu sorabileceğini belirten Veeam CEO’su Ratmir Timashev, ortaya çıkan yanıtlarda, sadece liderlik konusundan değil, Veeam’in tüm işletmeleri yıl boyunca 7/24 erişilebilir olmasını sağlayan eski yedeklemenin de ötesine uzanan, sektörün öncüsü olduğundan da bahsedeceklerini söylüyor. “Gartner’ın söylediği gibi ufukta yedekleme ve kurtarma pazarında esaslı bir değişim öngörülüyor. Satış yapanlar uzun dönemli başarı kazanmaları için geleneksel yedekleme ve kurtarmanın eskiden kalan talepleriyle, kendi entegrasyonlarını geliştirmeli ve gelişen uygulamalar, hipervizörler, anlık görüntü ve kopyalama teknolojileriyle açık bulut yetkinliklerinin kötü kullanımlarını da adreslemeli. Bu yıl içinde çıkacak olan Veeam Availability Suite™ v9.5 ile Veeam, son kullanıcılara ve iş ortaklarına dijital transformasyonda geride kalmayacaklarını garantileyen orta üst sınıf ve büyük veri merkezlerinin ihtiyaçlarını karşılayacak en iyi erişilebilirlik çözümleri sunmaya ve yenilikler yapmaya devam edecek.”

Veeam birinci çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre cirosunda yüzde 24 artış olduğunu duyurdu, bu da sektörün erişilebilirliğe karşı her gün artan iştahını gösteriyor.  Büyük boyutlu anlaşmalarda ise ciro artışı aynı döneme göre yüzde 75 artış gösterdi. Veeam’in 2016 ilk çeyrek sonuçları da açık bir şekilde gösteriyor ki şirketler tüm uygulamalar ve veri için kurtarma zamanı ve nokta hedeflerini (RTPO) 15 dakikanın altına çekmesini sağlayan hizmet seviyesi anlaşmalarının (SLA) yapılmasına imkan veren Veeam’in erişilebilirlik çözümleri sağlayan yenilikçi yaklaşımını benimsemiş durumda.

İlgili Görseller