Hitachi Data Systems Hitachi Data Systems, BT alanında sunduğu lider ürün, çözüm ve hizmetleri ile kurumların, Büyük Veri ve Bulut dönemine hazırlanırken gittikçe ağırlaşan BT altyapı ihtiyaçlarının karşılanmasında ve BT çevikliği kazandırılmasında yardımcı olmaktadır. http://www.hds.com/

HDS sanallaştırma ve bulut ortamları bütünleşik çözümlerini duyurdu

« Geri
|

Hitachi Data Systems sanallaştırma ve bulut ortamları için yeni bütünleşik ve hiper bütünleşik çözümlerini duyurdu

 Hitachi Unified Compute Platform’un en yeni üyeleri şirketlerin dijital dönüşüm yolunda altyapılarını küçük boyutlu olarak başlatmalarına, kurulumlarını hızla yapmalarına ve ölçeklendirmelerine olanak veriyor.

Tümüyle Hitachi’ye bağlı olan Hitachi Data Systems, Hitachi Unified Compute Platform 2000 (UCP 2000) bütünleşik sistemini ve yeni Hitachi Unified Compute Platform HC’nin (UCP HC) hiper bütünleşik çözüm ailesinin ilk üyesi olan UCP HC V240’ın tanıtımını gerçekleştirdi. Her iki sistem de şirketlerin dijital dönüşüm yolculuklarında esnek, çevik ve ölçeklendirilebilir çözümler sunuyor. Kendini kanıtlamış Hitachi teknolojisi üzerine inşa edilmiş olan çözümler veri erişilebilirliğini sağlarken harcamaları ve riskleri azaltıyor, karmaşayı hafifletirken zamanın değere dönüşmesini hızlandırıyor.

Dijital dönüşüm veriyi iş stratejisinin merkezine koyarken bütünleşik altyapılar da kurumsal başarının çok daha kritik bir parçası haline geliyor. Bütünleşik altyapılar; sanallaştırılmış ortamları destekleyecek altyapıları kuracak, BT yöneticilerine harcama yönetim esnekliği verecek, hizmetleri yerine ulaştırmasını geliştirecek, değişen iş beklentilerini karşılayacak ve ciroyu artıracak en hızlı yolu sağlıyorlar. Hitachi UCP’nin bütünleşik ve hiper bütünleşik altyapı çözümleri ailesi herhangi bir BT ihtiyacını karşılamak için veri merkezinin çekirdeğinden ağın sınırlarına kadar tüm alanı kapsıyor.

Yeni Hitachi UCP 2000 önceden test edilmiş ve kurulmuş bütünleşik altyapı platformlarının sağlanmasıyla özel ve hibrit bulutların kurulumunu basitleştirip hızlandırıyor. UCP 2000 tam flash konfigürasyonlarına sağladığı destekle farklı uygulama iş yüklerini bağımsız olarak ölçeklendiren işlemci, depolama ve ağ modüler inşa bloklarıyla esneklik ve ölçeklendirme sağlıyor. UCP 2000, VMware Virtual SAN Ready Node programı VMware onaylı donanım sağlayıcısı olarak, VMware, Microsoft® ve OpenStack’i de içeren birçok sanallaştırma ortamını desteklemek için tasarlandı ve test edildi. UCP 2000, aynı zamanda genel amaçlı uygulamalar, sanal masa üstü altyapıları (VDI), veri tabanları ve test / geliştirme ortamları için de bütünleşik altyapıya giden en esnek ve en az riskli yolu sağlıyor. UCP 2000, kurulumu ve yönetimi kolay olan giriş düzeyi bir sistem ve Hitachi Data Systems veri koruma teknolojilerinin yanı sıra VMware vRealize ve VMware vSphere Storage Policy-Based Management (SPBM) ile sıkı entegrasyon özelliklerine sahip.

Hitachi UCP HC V240, otomatikleştirilmiş, çok yönlü ve poltika tabanlı çalışan hiper bütünleşik altyapı çözümüdür. Sistemde, istenildiğinde değiştirilebilen VM politikalarına bağlı olarak, esnek kapasite kullanımına olanak veren kapasite havuzları vardır. UCP HC V240 basitlikten ve uygun fiyattan ödün vermeden yüksek performans ve ölçeklendirme sağlıyor. Sistemler müşterilerin Intel x86 donanımı ve Hitachi Data Systems katma değerli yazılımını temel alan hiper bütünleşik altyapıyla iş uygulamaları ve yeni nesil çözümlere uygun bir temel inşa etmelerine yardımcı oluyor. Hitachi UCP HC V240, VMware Virtual SAN Ready Node platformu olarak birlikte sertifikalandırılan hiper bütünleşik altyapı çözümü ve VMware’in pazar lideri Hyper-Converged Software çözümü ile destekleniyor.

UCP HC V240 her şeyi içinde barındıran bir çözüm olarak basitlik için tasarlandı ve açıldığı andan dakikalar içinde sanal makine oluşturmasına geçilmesine imkan vererek zamanı hızla değere çeviriyor. UCP HC tedarik ve organizasyonu otomatikleştiriyor, kurulumu, yönetimi, yamaları ve güncellemeleri basitleştiriyor ve işletmenin ihtiyaçlarını karşılayacak küçük artışlarla doğrusal büyüyen çözüm sağlıyor.

Hitachi Data Systems Çözümler ve Bulut Kıdemli Yöneticisi Thomas Trela, şirketlerde çekirdekten kenarlara yayılan, güvenilirliği ve uygun maliyeti kanıtlanmış entegre sistemler sağlamaya olan artan talebi farkettiklerini belirtiyor. “UCP HC V240 ve UCP 2000 sistemleri sanallaştırma uzmanları için basitleştirilmiş yönetim sunarken, işlemci ve depolama kaynaklarını ölçeklendiren mimari seçenekleri de sağlıyor.”