Alternatif Bank Perakende ve Kurumsal-Ticari Bankacılık alanındaki ürünleri ile müşterilerine en uygun çözümleri sunan ve 24 yılını geride bırakan ABank, ürün ve hizmet yelpazesini genişleterek sektördeki pazar payını artırmayı hedefliyor. http://www.alternatifbank.com.tr/

ABank’a Global Güven

« Geri
|

ABank’a Global Güven

 

ABank, 12 ülkeden 18 bankanın katılımıyla, 225 milyon USD tutarında sendikasyon kredisi temin etti. Bu kredi bankacılık ve finans çevreleri tarafından, hem ABank’a, hem bankanın ana hissedarı The Commercial Bank (Q.S.C.)’a ve hem de Türk bankacılık sektörüne duyulan güvenin bir göstergesi olarak yorumlandı.

Uygulamaya koyduğu “odaklı bankacılık” vizyonu çerçevesinde, müşterileri tarafından ilk tercih edilen çözüm ortağı olmayı hedefleyen ABank, 225 milyon USD tutarında 1 yıl vadeli sendikasyon kredisi temin etti. USD 110 milyon ve EUR 103.75 milyon olmak üzere iki döviz cinsinden sağlanan kredinin fiyatı USD dilimi için L+%1.40, EUR dilimi için ise Euribor+%1.30 olarak gerçekleşti.

Temin edilen bu kredinin, hem ABank’a, hem de Türk bankacılık sektörüne duyulan güvenin önemli bir göstergesi olduğunu belirten ABank Genel Müdürü Müge Öner, bu kaynak ile ülke ekonomisinin büyümesine katkı sağlamaya devam edeceklerini vurguladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan ABank Uluslararası Finansal Kurumlar Genel Müdür Yardımcısı Şakir Sömek ise krediye 12 ülkeden 18 bankanın katıldığını belirterek, sözlerine şöyle devam etti: “İşlemin geniş bir coğrafi yelpazede gerçekleşmesi ve ülke çeşitliliği Bankamızın farklı coğrafyalarda güçlü muhabirlik ilişkileri sürdürdüğünü teyit eder niteliktedir. İşlemimize Körfez Bölgesi'nden yüzde 28 oranında katılım sağlanmış olması ana hissedarımız The Commercial Bank (Q.S.C.)’ın güçlü desteğini gösteriyor. Başlıca ilişki bankalarımızdan oluşan kreditör bankalarımızla mevcut ilişkilerimiz güçlenerek devam edecek. Emsal bankalar gurubunda yurtdışı borçlanma açısından başarılı bir konumda olan Bankamız, yılın ikinci yarısında da, gerek dış ticaret kaynaklı gerekse diğer birebir fonlama kaynaklarından oluşan tercihen uzun vadeli borçlanmalara da devam edecek.”
İlgili Görseller