Ödeal Mobil telefonları tahsilat aracına çeviren ödeme sistemi şirketi http://www.ode.al/

“Ödeal”a bir onay da BDDK’dan…

« Geri
|

Kısa bir sürede 10 binden fazla işyerinin, cepten kart ile tahsilat aracı olarak kullandığı “Ödeal”, BDDK’dan “Ödeme Kuruluşu” lisansını aldı.

“Ödeal”a bir onay da BDDK’dan…

2 yıl gibi kısa bir zamanda 10 bini aşkın üye işyeri tarafından kullanılmaya başlanan, ülkemizin ilk mobil tahsilat uygulaması Ödeal’a bir güven onayı da BDDK’dan geldi. Kurulduğu Eylül 2014’ten bu yana, BDDK’ın özel izniyle faaliyet gösteren Ödeal, BDDK’dan “Ödeme Kuruluşu” lisansını aldı.

Ülkemizde ilk kez, cep telefonları üzerinden kredi kartıyla tahsilat yapma kolaylığı sağlayarak, küçük işletmeler ve serbest girişimciler tarafından kullanılmaya başlanan, Türkiye’nin ilk mobil tahsilat uygulaması Ödeal, büyümeye ve güven tazelemeye devam ediyor.

Kurulduğu günden bu yana BDDK’ın özel izniyle faaliyetlerini sürdüren Ödeal, BDDK’dan “Ödeme Kuruluşu” lisansını da aldı. Fintek alanında Türkiye'nin sayılı ve başarılı startup girişimi olarak hayatına başlayan Ödeal, kısa sürede büyüdü. Söz konusu gelişme ile bir kez daha güçlü sektör oyuncusu olduğunu kanıtlamış oldu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ödeal Kurucu Ortağı Fevzi Güngör, bu lisansın, şirketin yetkinliklerinin BDDK tarafından da onaylanması anlamına geldiğini vurgulayarak; şunları söyledi: “Lisansı olmayan bir şirketin faaliyet gösteremeyeceği, çok özel bir alanda çalışıyoruz. BDDK ile sürdürdüğümüz başvuru süreci Eylül başında sonuca ulaştı. Bu lisans, çok hassas bir alan olan ödeme sektöründe, tüm yasal gereksinimlere uygun hizmet verdiğimizin BDDK tarafından da onaylaması anlamına geliyor. 2 yıl gibi kısa sürede 10 binden fazla işyerinin güvenini kazandık. Haziran 2015’e kıyasla, son bir yılda günlük işlem adedimizi 10 kat, ciromuzu ise 21 kat artırdık. Bu yeni gelişme ise, ne kadar doğru yolda olduğumuzu, bize bir kez daha gösterdi.”

Sürdürülebilir büyümenin teminatı, “Kayıtlı Ekonomi”

"İçinden geçtiğimiz bu çetin ve olağanüstü koşullarda, ekonomimizin ne kadar güçlü olduğunu gördük. Bir mobil tahsilat uygulaması olarak, Ağustos ayında işlem ve ciro bazında önemli bir artış gerçekleştirdik. Türkiye, güçlü ekonomisi ve istikrarıyla göz dolduruyor. Ve güçlü ekonominin itici güçlerinden biri de kayıtlı ekonomi" diyen Güngör; finans dünyasındaki yenilikçi fintek şirketlerinin, özellikle Ödeal ve benzeri ödeme kuruluşlarının ekonominin daha fazla kayıt altına alınmasının hayati unsurları olduğunu vurguladı.

Ücretsiz olarak indirilen uygulaması ile cep telefonlarına POS özelliği kazandırarak banka kartı ve kredi kartı ile ödeme alabilmeyi sağlayan Ödeal’ın, 10 bin üye iş yerini aşma başarısında, işyeri tarafında herhangi bir yatırım gerektirmemesinin, kolay kullanımının ve güvenli alışveriş standartlarını desteklemesinin büyük rolü bulunuyor.

81 il ve 63 farklı sektör

Ödeal ile tek seferde 1 TL’lik işlem de yapılıyor, 20 bin TL üzeri işlem de… Ödeal, simitten, dekorasyona; avukatlık hizmetinden, yoga ve pilates hizmetine birçok alanda tercih edilmesiyle de dikkat çekiyor. Kısa sürede 81 il ve 63 farklı sektörde kullanılmaya başlanan ve hiçbir sabit ücret gerektirmeyen uygulama, özellikle küçük işyerlerine ve kendi hesabına çalışanlara; tüm kredi kartlarına taksit yapabilme ve senet ile uğraşmadan vadeli satış yapabilme gibi kolaylıklar sunuyor.
İlgili Görseller